Oddychaj świadomie

Tegoroczny unijny raport Innovation Union Scoreboard 2013 nie pozostawił złudzeń. Polska wypada coraz gorzej pod względem innowacyjności. W momencie chwilowego kryzysu w branży budowlanej, Saint- Gobain wchodzi na rynek z nowym produktem marki Rigips. Płyty gipsowo- kartonowe Activ’Air® udowadniają, że każda pora jest dobra na wprowadzenie innowacyjnych i zdrowych wyrobów budowlanych.

Płyta gipsowo- kartonowa Activ`Air (źródło: http://www.activair.rigips.pl)

Zdrowie przede wszystkim!

Czytamy kolorowe gazety, używamy różnego rodzaju środków chemicznych, otaczają nas meble wykonane z materiałów zawierających formaldehyd. Centralny Instytut Ochrony Pracy określa tę substancję jako toksyczną, szkodliwą, żrącą lub drażniącą (w zależności od stężenia). W pomieszczeniach, w których najdłużej przebywamy dopuszczalny poziom formaldehydu jest zazwyczaj przekroczony.

Jak innowacyjnie zapobiegać, żeby nie musieć się leczyć?

Rigips wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów. Płyty gipsowo- kartonowe Activ’Air® zawierają dodatek, który zamienia szkodliwy formaldehyd na obojętny związek. Badania przeprowadzone w Instytucie Techniki Budowlanej udowodniły, że w pomieszczeniach, w których zastosowano innowacyjny materiał stężenie formaldehydu  zostało zredukowane o 70%.


Działanie płyt gipsowo- kartonowych Activ (źródło: http://www.rigips.pl/388,a,czyste-powietrze-z-plytami-activair.htm)

Budując dom z marzeń swoich lub innych ludzi, zwróć uwagę na cenę, jakość oraz wpływ materiałów budowlanych na zdrowie przyszłych mieszkańców. Pozwól im oddychać pełną piersią.


Autorzy wpisu: Anna Żmuda, Paweł Piekarski