WORKCAMP MK PZITB BYDGOSZCZ 2017 – CZAS START !

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami przed studentami na kierunku budownictwo oprócz kolejnej ciężkiej sesji – nowe, interesujące wyzwanie łączące przyjemne z pożytecznym.

1

GENEZA WORKCAMPU

Projekt Workcamp MK PZITB jest jednym z przedsięwzięć Komitetu Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, którego celem jest pomoc w ramach wolontariatu placówkom pożytku publicznego. Młodzi Adepci sztuki budowlanej wykonują prace remontowe przy współpracy z doświadczonymi Inżynierami dzięki czemu mogą nauczyć się „pracy u podstaw budownictwa” w ramach działań społecznych.

W 2014 r. w Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „TATROGRÓD” w Zakopanem przeprowadzono pierwszą edycję projektu, w której wykonano prace polegające na: ułożeniu gładzi na ścianach i sufitach, pomalowaniu pomieszczeń, renowacji drzwi, ościeżnic oraz paneli ściennych. Kolejne edycje przeprowadzone w latach 2015-2016 w m.in. Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Włocławku obejmowały swoim zakresem co raz bardziej ambitne zadania: ułożenie płytek ceramicznych na ścianach i podłogach, przystosowanie izolatki do potrzeb chorych dzieci, termomodernizację obiektu.

BYDGOSZCZ WKRACZA DO AKCJI…

Zainspirowani działaniami Koleżanek i Kolegów członkowie Koła Młodych O. Bydgoszcz przeprowadzą projekt w jednym z obiektów Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Bydgoszczy. W wyniku wielu konsultacji z Dyrekcją oraz Administratorami obiektów wybrano budynek, w którym zostanie przeprowadzony remont.

 

4

W trakcie wizji lokalnej zapoznano się z potrzebami Wychowanków oraz Opiekunów, a także określono wspólne cele na najbliższe pół roku. Pomieszczenia o łącznej powierzchni 56 m2 zostaną zagospodarowane na pokój dziennych zabaw z aneksem kuchennym, pokój indywidualnej nauki, łazienkę oraz magazynek. Do głównych zadań wolontariuszy będzie należało doprowadzenie przyłączy instalacyjnych do aneksu kuchennego, zburzenie ścianki w celu powiększenia pokoju nauki, wymiana posadzki w pokoju dziennym, „odświeżenie ścian” oraz bieżąca konserwacja łazienki.

32

KAŻDA CEGIEŁKA JEST NA WAGĘ ZŁOTA

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś włączyć się realizację tego przedsięwzięcia i dysponujesz wolnym czasem, wyrobami lub sprzętem budowlanym zapraszamy do współpracy oraz kontaktu z Koordynatorami Projektu WORKCAMP Bydgoszcz 2017:

Anna Żmuda, tel. 504 297 950

Marcin Tryka, tel.  793 569 877

e-mail: workcamp.bydgoszcz@gmail.com

WORKCAMP WROCŁAW 2016: