Konkurs „Honor Inżyniera”

Członkowie Koła Młodych PZITB Oddział Bydgoszcz wzięli udział w konkursie „Honor Inżyniera”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w ramach kampanii pod tym samym tytułem. Głównym celem przedsięwzięcia było udowodnienie „Dlaczego inżynier budownictwa jest zawodem zaufania społecznego”. Jak poradziliśmy sobie z zadaniem możecie sprawdzić sami.

Przygotowanie filmu, który stworzono przy pomocy smartfonów oraz aparatów fotograficznych, było nie lada wyzwaniem dla laików. Maria Szczeblewska, Dominika Siatkowska oraz Paweł Piekarski zadbali o część merytoryczną filmu. Agata Ratajczyk jest pomysłodawczynią wstępu oraz zakończenia realizacji. Marcin Tryka zadbał o ścieżkę dźwiekową oraz montaż „arcydzieła”.

W projekcie zrealizowanym na terenie Bydgoszczy, przedstawiono opinie przypakowych przechodniów oraz osób z „budowlanego podwórka”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ufają inżynierom budownictwa. Pomimo tego, że nie stanęliśmy na „honorowym podium” jesteśmy zadowoleni, że poświęcony czas nie poszedł na marne. Nauczyliśmy się pracować w grupie, być odpowiedzialnymi za swoją pracę oraz utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nasz zawód jest wyjątkowym zawodem zaufania społecznego.


 Autorzy wpisu: Anna Żmuda Paweł Piekarski